• 1 Kennedy Cup 2019
    Kennedy Cup...
  • 1 Dave O'Halleran Shield Final
  • 1 image_Sod Turning of New Mini Pitch Castlebar
  • 1 Gaynor Cup U12
    Mayo Under...
  • 1 Ballyheane Connaught Youth Cup Winners 2019

Latest News

Connaught Youth Final
23/07/2019 Well done to both Mayo teams who competed in the Counnaught Youth Final tonight in Castlebar. Ballyheane... read on
22/07/2019 Sportlomo adds... The Mayo Schoolboys /... read on
01/07/2019 Mayo U12 Girls... The League Management... read on
11/06/2019 All set for... All set for Limerick... read on

National News


Fixtures

Monday 21st September, 2020
Under 17 Boys Silver Division
Claremorris A vs Castlebar Celtic A TBC Claremorris
Manulla A vs Kiltimagh/Knock A TBC Manulla
Westport Utd A vs Straide & Foxford A TBC Westport
Under 17 Boys Bronze Division
Ballyglass A vs Partry Athletic A TBC Ballyglass
Bangor Hibs A vs Westport Utd B TBC Bangor Hibs
Killala A vs Claremorris B TBC Kilalla
Under 17 Boys Amber Division
Ballina Town A vs Fahy Rovers A TBC Ballina
Ballyvary BB A vs Conn Rangers A TBC Ballyvary
Swinford A vs Ballyheane A TBC Swinford
Tuesday 22nd September, 2020
Girls Under 13 Cup
Castlebar Celtic vs Killala TBC Castlebar
Castlebar Celtic vs Killala TBC Castlebar
Claremorris vs Westport Utd B TBC Claremorris
Claremorris vs Westport Utd B TBC Claremorris
Kiltimagh/Knock vs Ballyvary BB TBC Knock
Kiltimagh/Knock vs Ballyvary BB TBC Knock
Manulla vs Castlebar Town TBC Manulla
Manulla vs Castlebar Town TBC Manulla
Westport Utd vs Killala B TBC Westport
Westport Utd vs Killala B TBC Westport
Girls Under 17 Diamond Division
Ballina Town vs Conn Rangers TBC Ballina
Straide & Foxford vs Castlebar Town TBC Green Road Foxford
Swinford vs Westport Utd TBC Swinford
Wednesday 23rd September, 2020
Boys Under 15 Purple Division
Ballina Town vs Kiltimagh/Knock TBC Ballina
Manulla vs Castlebar Celtic TBC Manulla
Westport Utd vs Claremorris TBC Westport
Under 15 Boys Brown Division
Castlebar Celtic B vs Conn Rangers A TBC Castlebar
Claremorris B vs Westport Utd B TBC Claremorris
Under 15 Boys Orange Division
Ballyheane A vs Glenhest Rovers A TBC Ballyheane
Westport Utd C vs Claremorris C TBC Westport
Under 15 Boys Scarlet Division
Ballyvary BB A vs Westport Utd D TBC Ballyvary
Kiltimagh/Knock B vs Charlestown A TBC Knock
Under 15 Boys Gold division
Ballyglass A vs Killala A TBC Ballyglass
Straide & Foxford A vs Snugboro A TBC Green Road Foxford
Thursday 24th September, 2020
Girls Under 15 Emerald Division
Ballina Town vs Snugboro TBC Ballina
Castlebar Town vs Claremorris TBC Castlebar Town
Conn Rangers vs Westport Utd TBC Conn
Manulla vs Kiltimagh/Knock TBC Manulla
Friday 25th September, 2020
Under 13 White Division
Ballina Town C vs Manulla C TBC Ballina
Claremorris C vs Castlebar Town TBC Claremorris
Westport Utd C vs Partry Athletic B TBC Westport
Under 13 Boys Green Division
Ballina Town vs Manulla TBC Ballina
Claremorris vs Castlebar Celtic TBC Claremorris
Westport Utd vs Kiltimagh/Knock TBC Westport
Under 13 Boys Black Division
Ballyvary BB vs Killala TBC Ballyvary
Glenhest Rovers vs Charlestown TBC Glenhest
Under 13 Boys Yellow Division
Partry Athletic vs Fahy Rovers TBC Partry Athletic
Swinford vs Snugboro TBC Swinford
Under 13 Blue Division
Fahy Rovers B vs Westport Utd D TBC Fahy
Snugboro B vs Ballyvary BB B TBC Snugboro
Under 13 Red Division
Castlebar Celtic B vs Claremorris B TBC Castlebar
Manulla B vs Ballina Town B TBC Manulla
Swinford B vs Westport Utd B TBC Knock
Thursday 01st October, 2020
Girls Under 15 Emerald Division
Ballina Town vs Manulla TBC Ballina
Castlebar Town vs Conn Rangers TBC Castlebar Town
Claremorris vs Kiltimagh/Knock TBC Claremorris
Westport Utd vs Snugboro TBC Westport
view all fixtures here

Results

Friday 18th September, 2020
Under 13 White Division
Claremorris C 4 vs 2 Westport Utd C
Manulla C 1 vs 8 Castlebar Town
Under 13 Boys Green Division
Claremorris 2 vs 5 Westport Utd
Kiltimagh/Knock 0 vs 2 Ballina Town
Manulla 0 vs 2 Castlebar Celtic
Under 13 Boys Black Division
Ballyglass 0 vs 3 Glenhest Rovers
Ballyvary BB 5 vs 2 Ballyhaunis
Charlestown 2 vs 1 Killala
Under 13 Boys Yellow Division
Ballyheane 1 vs 1 Snugboro
Swinford 0 vs 4 Partry Athletic
Under 13 Blue Division
Ballyheane B 0 vs 3 Ballina Town D
Snugboro B 3 vs 0 Ballyheane B
Westport Utd D 0 vs 2 Ballyvary BB B
Under 13 Red Division
Castlebar Celtic B 0 vs 2 Manulla B
Westport Utd B 6 vs 0 Claremorris B
Thursday 17th September, 2020
Girls Under 15 Emerald Division
Conn Rangers 3 vs 3 Ballina Town
Kiltimagh/Knock 3 vs 0 Castlebar Town
Snugboro 0 vs 6 Manulla
Westport Utd 0 vs 1 Claremorris
Wednesday 16th September, 2020
Under 17 Boys Silver Division
Straide & Foxford A 3 vs 0 Manulla A
Boys Under 15 Purple Division
Castlebar Celtic 3 vs 0 Claremorris
Kiltimagh/Knock 8 vs 1 Manulla
Westport Utd 8 vs 0 Ballina Town
Under 15 Boys Brown Division
Ballina Town B 0 vs 4 Westport Utd B
Claremorris B 4 vs 2 Castlebar Celtic B
Under 15 Boys Orange Division
Westport Utd C 5 vs 1 Ballina Town C
Under 15 Boys Scarlet Division
Ballyvary BB A 3 vs 0 Charlestown A
Under 15 Boys Gold division
Swinford A 8 vs 3 Killala A
Tuesday 15th September, 2020
Girls Under 17 Diamond Division
Conn Rangers 2 vs 3 Swinford
Westport Utd 2 vs 2 Castlebar Town
Under 13 White Division
Partry Athletic B 9 vs 5 Manulla C
Girls U13 Pink Division
Claremorris 5 vs 0 Castlebar Town
Killala B 5 vs 0 Westport Utd B
Kiltimagh/Knock 4 vs 1 Ballyvary BB
Manulla 2 vs 5 Castlebar Celtic
Westport Utd 1 vs 0 Killala
Monday 14th September, 2020
Under 17 Boys Bronze Division
Killala A 0 vs 3 Ballyglass A
Partry Athletic A 3 vs 0 Bangor Hibs A
Westport Utd B 4 vs 4 Claremorris B
Under 17 Boys Amber Division
Ballyheane A 2 vs 0 Conn Rangers A
Ballyvary BB A 5 vs 3 Ballina Town A
Fahy Rovers A 4 vs 2 Swinford A
Sunday 13th September, 2020
Under 17 Boys Silver Division
Claremorris A 0 vs 2 Westport Utd A
Kiltimagh/Knock A 4 vs 1 Castlebar Celtic A
Under 15 Boys Scarlet Division
Kiltimagh/Knock B 3 vs 2 Westport Utd D
Friday 11th September, 2020
Under 13 White Division
Claremorris C 4 vs 2 Ballina Town C
Westport Utd C 7 vs 0 Castlebar Town
Under 13 Boys Green Division
Claremorris 3 vs 3 Ballina Town
Westport Utd 1 vs 2 Castlebar Celtic
Under 13 Boys Black Division
Ballyglass 0 vs 3 Charlestown
Ballyhaunis 2 vs 3 Killala
Ballyvary BB 4 vs 2 Glenhest Rovers
Under 13 Boys Yellow Division
Partry Athletic 3 vs 2 Snugboro
Under 13 Blue Division
Ballina Town D 1 vs 7 Ballyvary BB B
Ballyheane B 0 vs 3 Fahy Rovers B
Snugboro B 1 vs 1 Westport Utd D
Under 13 Red Division
Ballina Town B 0 vs 3 Claremorris B
Castlebar Celtic B 1 vs 5 Westport Utd B
Manulla B 1 vs 2 Swinford B
Thursday 10th September, 2020
Girls Under 15 Emerald Division
Ballina Town 1 vs 4 Claremorris
Castlebar Town 1 vs 6 Westport Utd
Manulla 5 vs 1 Conn Rangers
Snugboro 2 vs 0 Kiltimagh/Knock
Wednesday 09th September, 2020
Boys Under 15 Purple Division
Ballina Town 3 vs 0 Claremorris
Kiltimagh/Knock 1 vs 4 Castlebar Celtic
Westport Utd 2 vs 1 Manulla
Under 15 Boys Brown Division
Claremorris B 4 vs 3 Ballina Town B
Conn Rangers A 5 vs 2 Westport Utd B
Under 15 Boys Orange Division
Westport Utd C 2 vs 1 Ballyheane A
Under 15 Boys Scarlet Division
Charlestown A 6 vs 0 Snugboro B
Under 15 Boys Gold division
Snugboro A 3 vs 4 Swinford A
Straide & Foxford A 7 vs 3 Killala A
Tuesday 08th September, 2020
Girls Under 17 Diamond Division
Ballina Town 1 vs 4 Castlebar Town
Girls U13 Pink Division
Ballyvary BB 0 vs 4 Westport Utd
Castlebar Celtic 3 vs 7 Kiltimagh/Knock
Castlebar Town 3 vs 0 Manulla
Killala B 1 vs 4 Claremorris
Westport Utd B 1 vs 5 Killala
Monday 07th September, 2020
Under 17 Boys Silver Division
Straide & Foxford A 2 vs 4 Kiltimagh/Knock A
Under 17 Boys Bronze Division
Ballyglass A 3 vs 2 Bangor Hibs A
Killala A 3 vs 2 Westport Utd B
Partry Athletic A 7 vs 3 Claremorris B
Under 17 Boys Amber Division
Ballina Town A 4 vs 1 Conn Rangers A
Ballyvary BB A 1 vs 4 Swinford A
Fahy Rovers A 0 vs 2 Ballyheane A
Sunday 06th September, 2020
Under 17 Boys Silver Division
Westport Utd A 4 vs 0 Castlebar Celtic A
view all results here

Upcoming Events

Facebook